RH100-12.000-18-3030-EXT-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 375
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Abracon LLC
In Stock: 460
Abracon LLC
Aker Technology Corp
ECS Inc.
ECS Inc.
EPSON
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Vishay Dale
12 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
RH100-12.000-18-3030-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-12.000-18-3030-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-12.000-18-3030-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-12.000-18-3030-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-12.000-18-3030-EXT-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)