FA-238V 12.0000MA30X-G is available for purchase but is not normally stocked.
12 MHz ±30ppm Crystal 20pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238V 12.0000MA30X-G
DigiKey Part Number
114-FA-238V12.0000MA30X-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238V 12.0000MA30X-G
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Frequency
12 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Base Product Number
Load Capacitance
20pF