SV13CC152KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Upgrade
Upgrade
1500 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R Radial
SV13CC152KAR
DigiKey Part Number
478-5397-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SV13CC152KAR
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)