RDER72J152K2K1H03B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 1.404
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Direct
TDK
1500 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R Radial
RDER72J152K2K1H03B
DigiKey Part Number
490-8929-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER72J152K2K1H03B
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RDER72J152K2K1H03B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)