RDER73A152K2K1H03B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 1.478
Datasheet
1500 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial
RDER73A152K2K1H03B
DigiKey Part Number
490-8945-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER73A152K2K1H03B
Description
CAP CER 1500PF 1KV X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RDER73A152K2K1H03B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)