KGM31DCG1C103FU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2.369
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 260
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
10000 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31DCG1C103FU
DigiKey Part Number
478-KGM31DCG1C103FUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31DCG1C103FU
Description
CAP CER 10000PF 16V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31DCG1C103FU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)