C1206C103F4GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 5.237
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 260
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KYOCERA AVX
10000 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C103F4GACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C103F4GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C103F4GACTU
Description
CAP CER 10000PF 16V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C103F4GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)