C1206C103F3GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 260
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5.237
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Direct
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
10000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C103F3GALTU
DigiKey Part Number
399-C1206C103F3GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C103F3GALTU
Description
CAP CER 10000PF 25V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C103F3GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)