KGM31BR72A273MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.275
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
0.027 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31BR72A273MT
DigiKey Part Number
478-KGM31BR72A273MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR72A273MT
Description
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BR72A273MT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)