KGM03AR51A103MH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 91.416
Datasheet
Direct
Taiyo Yuden
KEMET
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
Murata Electronics
Murata Electronics
10000 pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
KGM03AR51A103MH
DigiKey Part Number
478-KGM03AR51A103MHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03AR51A103MH
Description
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03AR51A103MH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)