T322A474K025AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 108
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 77
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Vishay Sprague
Similar
Similar
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial 16Ohm
T322A474K025AS
DigiKey Part Number
399-1504-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322A474K025AS
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 25V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322A474K025AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
16Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V