T322A474K035AS
DigiKey Part Number
399-1521-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322A474K035AS
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 35V AXIAL
Detailed Description
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial 13Ohm
EDA/CAD Models
T322A474K035AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
13Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V