T322B474K050AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 80
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
In Stock: 0
Upgrade
Similar
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial 13Ohm
T322B474K050AS
DigiKey Part Number
399-1538-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B474K050AS
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322B474K050AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
13Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V