C322C152K2R5TA is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 709
KEMET
In Stock: 1.018
In Stock: 0
Similar
Similar
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
1500 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C322C152K2R5TA
DigiKey Part Number
399-4336-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C152K2R5TA
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C322C152K2R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)