C323C152KAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1500 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C323C152KAG5TA
DigiKey Part Number
C323C152KAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C152KAG5TA
Description
CAP CER RAD 1.5NF 250V C0G 10%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C323C152KAG5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C