Image for ASSFSSF22K152 is not available
ASSFSSF22K152
DigiKey Part Number
455-3535-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASSFSSF22K152
Description
JUMPER SSF-21T-P1.4X2
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Black 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 6.00" (152.40mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
6.00" (152.40mm)