G125-MP10450AAF9400
DigiKey Part Number
952-G125-MP10450AAF9400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MP10450AAF9400
Description
MALE-FEMALE POWER CONTACTS WITH
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White 18 AWG Jumper Lead Pin to Socket Gold 17.7" (450.0mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Socket
Number of Conductors
1
Length
17.7" (450.0mm)