SG2520VHN 491.5200M-DKGPZB6
DigiKey Part Number
114-SG2520VHN491.5200M-DKGPZB6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG2520VHN 491.5200M-DKGPZB6
Description
XTAL OSC XO 491.5200MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
491.52 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
28mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA