SG2520VHN 391.7700M-CCGPZC6
DigiKey Part Number
114-SG2520VHN391.7700M-CCGPZC6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG2520VHN 391.7700M-CCGPZC6
Description
XTAL OSC XO 391.7700MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
391.77 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
35mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V