SG2520VGN 625.0000M-CJHPXB0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
625 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG2520VGN 625.0000M-CJHPXB0
DigiKey Part Number
114-SG2520VGN625.0000M-CJHPXB0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG2520VGN 625.0000M-CJHPXB0
Description
XTAL OSC XO 625.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
40mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)