8345-B01A-V3M1-DB1B1B-125A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 125A 480 V AC 80 V DC Lever Panel Mount
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
8345-B01A-V3M1-DB1B1B-125A
DigiKey Part Number
8345-B01A-V3M1-DB1B1B-125A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8345-B01A-V3M1-DB1B1B-125A
Description
CR BKR MAGHYDR 125A 480VAC/80VDC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
125A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
480 V
Series
Voltage Rating - DC
80 V