CSX-750FBC1843200T is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
EPSON
Similar
Raltron Electronics
1.8432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CSX-750F(B,C,J,P) Series
CSX-750FBC1843200T
DigiKey Part Number
300-7230-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSX-750FBC1843200T
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
5mA