SG-8002CA 1.8432M-PCCL3 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Citizen Finedevice Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
1.8432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG-8002CA 1.8432M-PCCL3
DigiKey Part Number
SG-8002CA1.8432M-PCCL3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8002CA 1.8432M-PCCL3
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
28mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
16mA