CO4305-1.8432-EXT-T-TR
DigiKey Part Number
2151-CO4305-1.8432-EXT-T-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-CO4305-1.8432-EXT-T-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-CO4305-1.8432-EXT-T-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CO4305-1.8432-EXT-T-TR
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ 3.3V HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.8432 MHz XO (Standard) CMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS, TTL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
25mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)