L77SDC37S1ACH4R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 28
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Amphenol CS (FCI)
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDC37S1ACH4R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDC37S1ACH4R
DigiKey Part Number
L77SDC37S1ACH4R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDC37S1ACH4R
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDC37S1ACH4R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C