CC1210KKX7RBBB472 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
KEMET
Similar
Similar
TDK
4700 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1210KKX7RBBB472
DigiKey Part Number
13-CC1210KKX7RBBB472TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1210KKX7RBBB472CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1210KKX7RBBB472DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KKX7RBBB472
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1210KKX7RBBB472 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)