CC1206KRX7R0BB471
DigiKey Part Number
311-3635-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3635-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3635-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KRX7R0BB471
Description
CAP CER 470PF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206KRX7R0BB471 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)