CC1206KRX7RYBB471
DigiKey Part Number
13-CC1206KRX7RYBB471TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1206KRX7RYBB471CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1206KRX7RYBB471DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KRX7RYBB471
Description
CAP CER 470PF 250V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206KRX7RYBB471 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)