CC0603KPX7R8BB333 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
In Stock: 45.878
Datasheet
KEMET
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
In Stock: 472
Vishay Vitramon
0.033 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0603KPX7R8BB333
DigiKey Part Number
13-CC0603KPX7R8BB333TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603KPX7R8BB333
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603KPX7R8BB333 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)