06033C333KA12A is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.408
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 1
Vishay Vitramon
In Stock: 472
Vishay Vitramon
0.033 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06033C333KA12A
DigiKey Part Number
06033C333KA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06033C333KA12A
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06033C333KA12A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)