VJ1206Y334JXJTW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Vitramon
In Stock: 31.344
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
0.33 µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y334JXJTW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206Y334JXJTW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y334JXJTW1BC
Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y334JXJTW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)