GRM319R71H334JA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 6.487
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 22.106
Datasheet
0.33 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
GRM319R71H334JA01D
DigiKey Part Number
GRM319R71H334JA01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM319R71H334JA01D
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM319R71H334JA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)