VJ1206A6R8CXBPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
6.8 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A6R8CXBPW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206A6R8CXBPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A6R8CXBPW1BC
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A6R8CXBPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)