KGM31BCG2A6R8CT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.860
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2.940
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
6.8 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31BCG2A6R8CT
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2A6R8CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BCG2A6R8CT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BCG2A6R8CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2A6R8CT
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BCG2A6R8CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)