VJ0603Y333JXXPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 107.551
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
KEMET
0.033 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y333JXXPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0603Y333JXXPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y333JXXPW1BC
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y333JXXPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)