KGM15BR71E333JM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 3.408
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 9.200
Datasheet
Direct
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.033 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15BR71E333JM
DigiKey Part Number
478-KGM15BR71E333JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15BR71E333JM
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15BR71E333JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)