VJ0603A5R6BXBCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 1.545
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
5.6 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A5R6BXBCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0603A5R6BXBCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A5R6BXBCW1BC
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A5R6BXBCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)