GRM1885C2A5R6BA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 3.989
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
5.6 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C2A5R6BA01D
DigiKey Part Number
490-GRM1885C2A5R6BA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C2A5R6BA01D
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1885C2A5R6BA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)