VJ0402Y822KXJCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 15.071
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 14.813
Datasheet
YAGEO
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
8200 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
VJ0402Y822KXJCW1BC
DigiKey Part Number
BC1216TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402Y822KXJCW1BC
Description
CAP CER 8200PF 16V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0402Y822KXJCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)