CL05B822KA5NNNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 77.832
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
KEMET
Murata Electronics
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
YAGEO
8200 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CL Series 0402(1005 Metric) 5
CL05B822KA5NNNC
DigiKey Part Number
1276-1590-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05B822KA5NNNC
Description
CAP CER 8200PF 25V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL05B822KA5NNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)