CDR31BX103AKUPAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
CDR31BX103AKUPAJ
DigiKey Part Number
CDR31BX103AKUPAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BX103AKUPAJ
Description
CAP CER 10000PF 50V BX 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BX103AKUPAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
P (0.1%)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)