173D686X9015YW is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
KEMET
Upgrade
Similar
In Stock: 49
68 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial
173D686X9015YW
DigiKey Part Number
173D686X9015YW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D686X9015YW
Description
CAP TANT 68UF 10% 15V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D686X9015YW Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V