173D336X9025YWE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 19
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 33
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 86
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial
173D336X9025YWE3
DigiKey Part Number
173D336X9025YWE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D336X9025YWE3
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D336X9025YWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
Y
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V