173D336X9035YWE3
DigiKey Part Number
718-1413-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1413-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D336X9035YWE3
Description
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial
EDA/CAD Models
173D336X9035YWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
Y
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V