173D226X9025YE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
KEMET
In Stock: 48
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 1.347
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial
173D226X9025YE3
DigiKey Part Number
173D226X9025YE3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D226X9025YE3
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D226X9025YE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
Y
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V