T322E226K035AT
DigiKey Part Number
399-4607-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322E226K035AT
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial 1.3Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T322E226K035AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.3Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
35 V