173D154X9050UWE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.15 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial
173D154X9050UWE3
DigiKey Part Number
173D154X9050UWE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D154X9050UWE3
Description
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
173D154X9050UWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
U
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V