T322A154K050AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
0.15 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial 21Ohm
T322A154K050AT
DigiKey Part Number
399-4611-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322A154K050AT
Description
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322A154K050AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
21Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
50 V