173D105X0035VW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
KEMET
In Stock: 167
KEMET
In Stock: 82
1 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial
173D105X0035VW
DigiKey Part Number
173D105X0035VW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D105X0035VW
Description
CAP TANT 1UF 20% 35V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D105X0035VW Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
V
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V