150D225X9020A2TE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2.2 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20 V Axial
150D225X9020A2TE3
DigiKey Part Number
150D225X9020A2TE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D225X9020A2TE3
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D225X9020A2TE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
20 V